Blastking BLADE12A 12” Active Loudspeaker 1000 Watts Class-D with DSP Processor
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
15
quantity
Product details
Category
BLASTKING 12 Active Loudspeaker 1000 Wat
  • 12” Active Loudspeaker 1000 Watts Class-D with DSP Processor
  • Low frequency Transducer: 12”, High frequency Driver with 2” Voice Coil
  • Horizontal coverage angle: 90°, Vertical coverage angle: 75°, Monitor angle: 45°
  • Power amplifier type: Class D Bi-Amp and Integrated DSP processor with 4-modes
UPC 686811892784
Brand Blastking
Color Black
Audio Input XLR
Manufacturer Blastking
Model Number BLADE15A
Power Source Corded Electric
BuiltIn Media BLASTKING BLADE12A 12-inch Active Loudspeaker
Mounting Type Floor Standing
Connector Type 3 pin XLR