ROLLINGDOG18 Inch Paint Roller Set with Paint Roller Extension Pole(4FT)
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
13
quantity
Product details
Category
ROLLINGDOG 18 inch Paint Roller Tray Set 6PC -Make Paint Job Quicker and Easier.Professional large size paint roller set with 18" paint roller frame, 2pcs of 2pcs polyester roller covers,sturdy paint tray and 2pcs paint tray liners. Use with rollers sized 18 inches for faster work painting.
  • 18" PAINT TOOL KIT 6PCS: 18" roller frame, 2pcs polyester roller covers,a durable plastic 18" paint tray and 2pcs paint tray liners
  • 18" ROLLER COVERS 2PCS: Polyester roller covers holds more paint than standard covers while also reducing splatter,The longer width allows you to paint larger area at once. Save a lot of time compared to using a regular paint roller
  • 4FT LENGTH: Lightweight 2pc telescoping pole adjusts to any length from 27.5" to 47.5", perfect for most interior room painting